Pracovní příležitost

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Uncategorised

ZŠ Ostrava-Poruba, Porubská 832, přijme od 1.9.2019 uklízečku na plný úvazek.
Pracovní doba 12,30-21 hod.
Bližší info: pí.Beitlová tel. +420 736 771 788

Informace k čerpání dávek hmotné nouze

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Uncategorised

Dovolujeme si Vám poskytnou informace ohledně čerpání dávek hmotné nouze mimořádné okamžité pomoci na uhrazení nákladů spojených se školní docházkou. Tyto dávky lze použít na úhradu školní družiny, stravování ve škole, volnočasových aktivit, vybavení k domácí přípravě a také dojíždění do školy. Všechny potřebné informace naleznete v tomto odkazu:

Přijetí daru

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Uncategorised

Touto cestou bychom rádi poděkovali Klubu rodičů a přátel školy při ZŠ Porubská 832 za darování 121 kusů šatních skříněk. Rada městského obvodu Poruba svým usnesením č. 688/RMOb1822/17 tento dar schválila. Tímto také děkujeme radě města za jeho schválení.

Úspěšný Pohár rozhlasu

Po úspěšných postupových kolech Poháru rozhlasu jsme se vydali 10.6.2019 směr republikové finále v Plzni.Cesta byla dlouhá a vzhledem k počasí i dosti úmorná. Nejen že jsme si užili několik kolon na D1,ale zastavili jsme i na hradě Zvíkov,abychom se trochu protáhli po dlouhé cestě. Po příjezdu a ubytování jsme si prohlédli stadion,po výborné večeři byl i nanuk.

Porubské olympiády 2019

První červnový týden se na naší škole nesl v duchu tradičních porubských olympiád, jejichž průběh byl tentokrát rozdělen do tří etap. První, úterní, olympiáda patřila žákům prvních až třetích tříd. Našim sportovcům přijeli konkurovat závodníci ze sedmi porubských škol. Žáci soutěžili ve sprintu na 50 metrů, hodu kriketovým míčkem, skoku dalekém a vytrvalém běhu (prvňáčci 300 metrů, druháci a třeťáci 600 metrů). Nejúspěšnějšími sportovci naší školy byli:

Sprint 50m
David Vlček 1. místo
Barbora Prokopová 1. místo
Eliška Šeděnková 2. místo

Hod kriketovým míčkem
Václav Sumara  2. místo
Lucie Kalafutová 1. místo
Anna Abu Haija 2. místo
Vítek Podešva 3. místo
Valerie Králová 2. místo

Důležité informace pro rodiče

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Jídelna

Vážení rodiče, vzhledem nárůstu cen potravin a zachování vaření z kvalitních a čerstvých surovin, jsme nuceni přistoupit ke zvýšení cen stravného.

Od 1.9.2019 bude cena stravného stanovena takto:

Zařazení Věk žáka    Cena za 1 oběd
 I. kategorie               7 - 10 let           24 Kč
 II. kategorie  11 - 14 let  26 Kč
 III. kategorie   15 let a více  29 Kč
 Svačinky    16 Kč
 Zaměstnaci školy      29 Kč

Vážení rodiče, stravu na měsíc červen lze odhlásit do 18.6.2019 12:00 hod.

K. Benová
vedoucí školní jídelny

Zlato, osobní rekordy a postup na republiku Poháru rozhlasu!

Tak by se ve zkratce dalo popsat krajské kolo Poháru rozhlasu konané 27. 5. 2019 v Opavě, kam postoupila všechna 4 družstva atletů. Naši atleti si vedli opravdu skvěle! Svými výkony, zkušenostmi, sportovní dravostí i soutěživým duchem si hned družstvo mladších chlapců a starších dívek zajistilo zlato a postup do REPUBLIKOVÉHO finále konané letos v Plzni! Skvěle si také vedly mladší žákyně, které získaly bronz a jsou tak třetím nejlepším školním atletickým týmem Moravskoslezského kraje! Starší žáci obsadili 8. místo kraje, což je jistě také velký úspěch.
Všem samozřejmě velice blahopřejeme!

Pobyt v přírodě 3. C

Když sportovci ze 3. C dorazí na školu v přírodě, můžete si být jistí, že o sportovní zážitky nebude nouze. Hned po vzpěračských výkonech spojených s taháním kufrů do 1. patra podali žáci obdivuhodné výkony v miniházené, fotbale i přehazované. Vyřádili se také při různých hrách s šátky, při gymnastice a cvičení na hrazdě. Osvěženi krátkým vydatným spánkem začali ráno protažením při józe a vše začalo nanovo. Nejprve výlet do okolí spojený s množstvím her a pak sportovní odpoledne. Děti si zahrály „pátračku“, přetahovanou a změnily se v provazochodce. Vše si užíváme prostě naplno.

P. Řehová a E. Janečková