Prodej stravného na měsíc leden

Prodej stravného na měsíc leden bude probíhat:

17.12.2018 - 7.00- 9.00 hod.
18.12.2018 - 7.00- 9.00, 13.00-15.00 hod.
19.12.2018 - 7.00- 9.00 hod.

Dne 20.12. a 21.12. prodej stravného není.

Strávníci jsou zařazováni do kategorií podle věku, kterého dosáhnou ve školním roce.

Chtěli bychom upozornit rodiče, aby při koupi stravného brali na zřetel odjezd dětí na lyžařský kurz. Děkujeme.

Vánoční dílny

V úterý 4. 12. 2018 v adventním čase probíhaly v naší škole "Vánoční dílny". Svou šikovnost si přišli vyzkoušet nejen předškolní a školní děti, ale i jejich rodiče a prarodiče. Společně vyráběli vánoční svícínky, přáníčka, dekorace. Tvořili se zde ozdoby z včelí voskové plástve, smaltovaly se lžičky. Atmosféru krásně dotvářela vůně perníčků, které si každý mohl nazdobit dle své fantazie nebo si vyrobit zlaté prasátko a mnoho dalšího. Vládla vánoční atmosféra.

Mikulášský den

O zpestření výuky se nám postaraly děti ze třídy 8. C, které už měsíc dopředu plánovali své převleky.  Jakmile se dostatečně čerti, andělé i pan Mikuláš vyřádili ve škole, pokračovali do mateřské školky Sluníčko…

Děkujeme žákům za připravený program.

vychovatelky ŠD

Mikulášská laťka 2018

V pátek 7.12.2018 se na ZŠ Dvorského konala soutěž ve skoku vysokém nazvaném „Mikulášská laťka“. Těchto závodů se účastníme již několik let a vždy si odneseme cenná umístění. Nejinak tomu bylo i letos, kdy v kategorii mladších žáků zvítězil  Vojtěch Podešva (7.A) výkonem 145cm a na druhém místě skončil Jan Charvátek (7.C) výkonem 140cm. Velmi hezkých výsledků dosáhly i starší žačky, zejména Nikola Válková (8.A), která obsadila 5.místo. Za předvedené výkony všem závodníkům gratulujeme.

E. Černochová

Výtvarná soutěž „Barevný podzim“

V hodinách výtvarné výchovy žáci 1. A, C, 2. B, 3. A, 3.B a 4. B kreslili a malovali podzim v různých podobách. Obrázky se všem velmi povedly a byly vystaveny ve vestibulu školy, kde si je mohli všichni prohlédnout. Některé z obrázků byly zaslány do 24. ročníku oblastní výtvarné soutěže Barevný podzim. Této soutěže se letos zúčastnilo 1225 dětí. Naši žáci byli úspěšní a získali přední umístění.

V kategorii 1. – 3 .tř. se na 1. místě umístila Markéta Ficková z třídy 3. A.
V kategorii 4. – 5. tř. se na 2. místě umístila Vendula Růžičková z třídy 4. B.
Slavnostní vernisáž s předáním cen proběhlo koncem listopadu. Oceněné práce byly vystaveny v DDM Ostrava – Poruba na ulici M. Majerové.

A. Mičíková

Učíme se hrát badminton a squash

V rámci hodin tělesné výchovy si i letos chodíme vyzkoušet sporty, které jsou v poslední době velmi oblíbené. Pod dohledem profesionálních trenérů mají děti jedinečnou možnost osvojit si správně základy těchto sportů a v budoucnu tak na ně mohou kdykoli navazovat. Žáci se navíc učí nové věci zábavnou formou a v nádherném sportovním komplexu tak zažívají FAJNE chvíle.

M. Bonobo

Miniházená v Polance

Dá se říci, že je to již tradice, kdy naši třeťáci a páťáci každoročně jezdí na pravidelné turnaje v miniházené do Polanky. Nejinak je tomu i letos. Z každého turnaje navíc téměř vždy dovezeme několik diplomů a tak už dávno neplatí, že atletům jsou míčové hry cizí. Rádi bychom poděkovali tamním trenérům a házenkářům, kteří jsou vždy precizně připraveni a vytváří nám v hale přátelskou atmosféru.

M. Bonobo, A. Radischová, K. Uhlářová

Postupujeme do okresního finále!

Fotbal už dávno není jen klučičí sport. Ve čtvrtek 22.11. jsme se s naším dívčím týmem účastnili turnaje v halové kopané, který jsme opět odehráli v Plesné. Hráli jsme systémem "každý s každým" vždy 2x 8 minut. Na soupisce jsme měli tentokrát pouze dvě dívky, které kopanou hrají závodně, ale ve hře to téměř nešlo poznat. Ostatní hráčky se tomuto sportu evidentně věnovaly o letních prázdninách a staly se tak minimálně rovnocennými soupeři. K tomu všemu podaly holky výborný výkon a postup z druhého místa do okresního finále je na světě. V dalším kole nás čekají těžší souboje, ale věřím, že žádný debakl nám nehrozí.

Turnaj v kopané

Jako již tradične jsme ve čtvrtek 15.11. zajížděli s vybranými fotbalisty na turnaj v halové kopané do DDM v Plesné. I když jsme podali bojovný výkon a předvedli pěkný technický fotbal, do dalších bojů se nám přes urostlejší soupeře nepodařilo postoupit. Nezbývá nám tak než se soustředit na další soutěže, kterých v tomto školním roce bude ješte mnoho.

Děkuji všem hráčům za reprezentaci školy.

M. Bonobo

kopana 6