Příběhy našich sousedů

Na naší škole od 1.10. 2018 do 2.4.2019 probíhal projekt žákovských dokumentaristických týmů Příběhy našich sousedů. Tohoto náročného projektu se zúčastnili žáci
8. ročníků - z 8.A Nina Petrová, Lilla Lojková, Violeta Tsameti a Klára Jančová, z 8.C Dominik Fiala, Petr Kanáloš a Jakub Kusyn. Příběhy našich sousedů je vzdělávací žákovský dokumentaristický projekt neziskové organizace Post Bellum.Dokumentaristické týmy se během jednoho pololetí za doprovodu svých učitelů ve svém volném čase vydali na dobrodružné pátrání za osudy pamětníků války a nesvobody. Absolvovali mediální workshopy, vydali se do archívů, bádali na internetu a hlavně se osobně setkali s pamětníkem. Jeho příběh zpracovali do audio, video nebo psané reportáže. Svou práci nakonec představili veřejnosti na slavnostní veřejné prezentaci, která se uskutečnila 2.4.2019 v sále Domova Slunečnice v Porubě.

ÚSPĚCH žáků 1. A a 1.C VE VÝTVARNÉ SOUTĚŽI „Všechno lítá, co peří má“

Výtvarná soutěž pořádána ke Dni Země s názvem „Všechno lítá, co peří má“ pořádalo SVČ Ostrčilova v centru Ostravy. Žáci Klára Handlová a Filip Krkoška z třídy 1.A a Anna Walicová z 1.C získali ocenění v 2. kategorii  -  1. a 2. třída ZŠ. Slavnostním vyhodnocení  proběhne v pátek 26. 4. 2019. Gratulujeme!

Mičíková A

výsledky

Krajské kolo ve florbale

Ve středu 27.3. jsme se se zlatými hochy zúčastnili krajského kola ve florbale, do kterého jsme postoupili ze suverénního prvního místa. Zde nás již čekali soupeři ze vzdálenějších měst (Třinec, Opava atd.) a my věděli, že pro úspěch musíme podat minimálně stejný výkon, jako v okresním kole. Na tento turnaj s námi bohužel nemohla jet naše brankářská stálice Max Holšán, což se později ukázalo jako rozhodující faktor. Ze hry jsme tak museli stáhnout Tomáše Vlčka, čímž jsme si tým oslabili v poli. Přesto jsme se pokusili hrát opět svou hru a soupeře co nejméně pouštět do střelby.

Matematický klokan 2019

V pátek 22. 3. 2019 proběhla v naší škole matematická soutěž Matematický klokan, ve které změřili své síly v matematických dovednostech žáci 3. - 9.tříd. Nešlo jen o vědomosti a počtářské schopnosti, ale i o prostorovou představivost a bystrý úsudek.

Aleš Hrdličky Challenge

V pátek 29. 4. 2019 se tříčlenné družstvo našich žáků ve složení Kateřina Břesková (9.A), Dominik Oršulík (9.B) a Martina Vavro (9.A) zúčastnilo anglické vědomostní soutěže Aleš Hrdlička Challenge. Téma letošního klání znělo „Crime“. Naši žáci museli prokázat nejen své jazykové dovednosti, ale důkladně prověřili i své znalosti týkajících se detektivních knih, filmů a seriálů. Naše družstvo usilovně bojovalo, porazilo osm dalších škol a soutěž vyhrálo.

Gratulujeme!!!

Š. Boček, K. Lisztwanová

Exkurze v Pevnosti poznání

V úterý 19. března vyrazila skupina vybraných dětí z prvního stupně na exkurzi do Pevnosti poznání v Olomouci. Žáci si mohli interaktivní formou vyzkoušet všechno, co Pevnost poznání nabízí a navíc měli program nazvaný Tajemství šifer. V tomto programu se naučili luštit šifry a propojit matematiku s logikou.

H. Kočí, K. Uhlářová

Letos se opět konal na naší škole den otevřených dveří. Rodiče se se svými dětmi seznámili s prostředím školy i metodami výuky na 1. stupni. Pro děti jsme měli připraveno spoustu úkolů, vše formou hry, ve školní družince byly k dispozici deskové hry a na závěr se děti odreagovaly na překážkové dráze v tělocvičně.
Velký zájem a hojná účast byla přínosem pro všechny a těšíme se opět příští rok. :)