5. ročník celostátní soutěže Srdce s láskou darované

Letošního jubilejního 5. ročníku soutěže se zúčastnilo 25 tisíc soutěžících a 1300 soutěžních prací.

Odborná porota ocenila žáky naší školy ve dvou kategoriích.

V kategorii MŠ + 1. a 2. třídy ZŠ se umístili na 2. místě žáci 2. B se svou prací Bílá holubice a její velké srdce aneb Tanec a handicap. Bílá holubice je ostravská taneční skupina lidí s handicapem, kteří jsou především úžasní v tom, s jakou chutí a láskou k tanci přistupují, i když mají různá omezení. Žáci 2. B byli za svou práci oceněni v Poslanecké sněmovně v Praze. Obdrželi hodnotné ceny, jako např. originální balíčky výtvarných potřeb pro každého člena kolektivu v celkové hodnotě 6000 Kč, přívěsky srdíčka se šlupnou Swarovski pro celou tvořivou skupinu, volné vstupenky do všech expozic Muzea a galerie Orlických hor pro celou školu. Sedm žáků pracovalo pod vedením Andrey Mičíkové a asistentky pedagoga Andrey Kopcové.

V kategorii ZŠ 3. a 9. ročníky byla oceněna třída 4. B se svým  Srdcem pro Krevní centrum a jejich dárce krve  při FN Ostrava – Poruba pod vedením Andrey Mičíkové. Žáci se umístili rovněž na krásném druhém místě, a opět si odvezli  z Poslanecké sněmovny originální balíčky výtvarných potřeb pro každého člena kolektivu v celkové hodnotě 10 000 Kč, přívěsky srdíčka se šlupnou Swarovski pro celý tým, knižní poukázky v hodnotě 300 Kč, dárkový certifikát v hodnotě 40 000 Kč na zřízení a instalaci systému Ámos Vision, volné vstupenky do všech expozic Muzea a galerie Orlických hor pro celou školu. Slavnostní vyhlášení vítězů se uskutečnilo v pondělí 20. 5. 2019 v Poslanecké sněmovně PČR v Praze na Malé Straně.

A. Mičíková