Moje místo v dnešním světě / Dětské mapy BARBARY PETCHENIK

Národní kolo umělecko‐kartografické soutěže Dětská mapa světa pořádala Kartografická společnost České republiky ve spolupráci s Katedrou geoinformatiky Univerzity Palackého v Olomouci. Téma pro období 2013–2015 je Moje místo v dnešním světě. Cena Barbary Petchenik byla založena Mezinárodní kartografickou asociací ICA v roce 1993 jako památka na Barbaru Petchenik, bývalou viceprezidentku ICA a kartografku, která se po celý život zabývala mapami ve vztahu k dětem. Cílem Ceny je zlepšit tvůrčí představivost dětí o světě. Cena je udělována každé 2 roky na konferenci ICA.

Hodnocena byla srozumitelnost tématiky, kartografický obsah a kvalita provedení s celkovou estetickou hodnotou. Do soutěže se zapojilo přes sedm stovek účastníků z řad jednotlivců i prostřednictvím mateřských, základních a středních škol. Letošního ročníku se zúčastnilo více než šest desítek škol.
Žáci 3. B a 3. C naší školy soutěžili v kategorii B 6 -8 let. Do této kategorie bylo zasláno celkem 178 prací z ČR.
Byli jsme úspěšní!

Vybraná a oceněná díla do 10 místa budou odeslána do mezinárodního kola soutěže a vystavena v rámci Mezinárodní kartografické konference v Rio de Janeiro, Brazílie. Obrázky budou vystavovány také v průběhu 21. kartografické konference v Lednici a při dalších příležitostech u akcí pořádaných Kartografickou společností České republiky.

Více informací na webu: http://geoinformatics.upol.cz/mapa_roku/barbara
Vítězům gratuluji!

5. místo - Eliška Anna Makyčová, Jan Chládek, Julie Vilkošová