Aleš Hrdlička Challenge

V pátek 20. března 2015 se tříčlenné družstvo našich žáků ve složení Tomáš Sebera, Kateřina Váchová a Tadeáš Buzek zúčastnilo anglické vědomostní soutěže Aleš Hrdlička Challenge. Téma letošního klání znělo Life in the Future – Život v budoucnosti.

Naši žáci museli prokázat nejen své jazykové dovednosti, ale důkladně prověřili i své znalosti z jiných předmětů a oborů. Pokusili se například zavzpomínat na zásadní vědecko-technické objevy z historie a přiřadit je k jejich vynálezcům; na jiném stanovišti se zase věnovali nejnovějším vynálezům, které již ovlivňují nebo velmi pravděpodobně významně ovlivní naši budoucnost. Výborně si vedli při identifikaci filmů se sci-fi tematikou i při poslechu písně zpívané „robotem“ (u které se také vcelku dobře pobavili).

Po prezentaci jazykové školy Hello, kdy měli účastníci možnost uvědomit si nutnost jazykového vzdělávání pro svůj osobní i budoucí pracovní život, byly vyhlášeny výsledky soutěže. Na stupně vítězů jsme bohužel nedosáhli, neboť jsme obsadili „bramborové“ čtvrté místo, ale rozhodně jsme neodcházeli zklamaní, protože jsme prožili příjemné dopoledne a rádi jsme poměřili své síly s ostatními ostravskými školami, mezi kterými nechyběla ani víceletá gymnázia či školy s rozšířenou výukou jazyků, a obohatili jsme se o nové poznatky a vědomosti.

Eva Kyprová

ALEŠ HRDLIČKA CHALLENGE