• 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8
  • 9

Najdi NEJ strom!

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Škola

V rámci předmětu Příroda kolem nás se vydali žáci 7.A do údolí Plesenského potoka hledat největší strom . Zapojili se tím do soutěže Najdi NEJ strom, který vyhlásilo SVČ Ostrava - Zábřeh ve spolupráci s Ekocentrem ČSOP Ostrava. Ke splnění úkolu bylo potřeba najít v Ostravě strom s dostatečně objemným kmenem, určit obvod kmene, nalézt jeho souřadnice GPS a vyplnit údaje o poloze a stavu stromu.

Pracovníci SVČ posléze vyhodnotí vyplněné karty stromů jednotlivých nálezců a největší stromy různých druhů navrhnou Magistrátu města Ostravy, odboru životního prostředí k označení Památný strom. Námi nalezený exemplář dubu letního se nachází v těsné blízkosti hájenky u Plesenského potoka. Ve výšce 130 cm je obvod jeho kmene úctyhodných 490 cm a podle doporučovaných výpočtů (obvod kmene:2,5) je přibližně 200 let starý. Třeba budeme mít štěstí a náš dub bude vybrán jako vítězný.

V průběhu vycházky žáci viděli i některé živočichy a kvetoucí lesní byliny a užili si pobyt v jarní přírodě.

H. Reichová

Najdi NEJ strom!
Najdi NEJ strom!
Najdi NEJ strom!
Najdi NEJ strom!

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

Aktuální počasí

Částečně polojasno

-4°C

Ostrava

Částečně polojasno

Vlhkost: 89%

Vítr: 30.58 km/h

Statistika přístupů

Dnešní návštěvy 80

Včerejší návštěvy 138

Návštěvy tento měsíc: 2195

Celkový počet návštěv: 118574