Oslava Halloweenu na 1. stupni

V pondělí 26.10. a v úterý 27.10. jsme na prvním stupni oslavili s dětmi Halloween. Žáci si tak mohli vyzkoušet pravou halloweenskou zábavu při tradičním lovení jablíček, tak jak je zvykem v anglicky mluvících zemích. V některých třídách, kde se děti převlékly do kostýmů jsme mohli uskutečnit i přehlídku masek, taneční rej a jiné soutěže. Děti v nižších třídách především pobavila soutěž balení mumií na čas.

Ve vyšších ročnících jsme se věnovali i zábavnému rozšiřování halloweenské slovní zásoby a to formou přiřazování slov a obrázků, popisu slov na čas, kvízům, pátrání po ukrytých slovech a dalším hudebním i výtvarným činnostem. Děti byly spokojeny, že prožily v rámci výuky cosi tajemného a legračního a my s nimi.

Marie Serdeľová