Exkurze ArcelorMittal Ostrava

Našim deváťákům se pomalu blíží konec školní docházky a stojí společně se svými rodiči před těžkým životním rozhodnutím, kterou střední školu zvolit nebo kterým směrem se budou orientovat při volbě svého povolání. Některým z nich jsme chtěli při jejich rozhodování pomoci, a tak jsme v rámci mezipředmětových vztahů (chemie, fyzika, zeměpis, pracovní činnosti) využili akce „Týden otevřených dveří pro ZŠ˝ a s žáky 9. A a 9. B navštívili společnost ArcelorMittal Ostrava.

Žáci měli možnost propojit své teoretické znalosti s praxí, vyslechli přednášku o výrobě železa a oceli, o produktech ArcelorMittal Ostrava a ekologických i charitativních projektech této společnosti. Po prezentaci následovaly soutěže o ceny a společné focení s Hutníčkem, maskotem ArcelorMittal Ostrava. Poté jsme nasedli do autobusu, „nafasovali“ ochranné pláště, brýle, přilby a špunty do uší a vjeli do samotného závodu. Prohlédli jsme si jeho celý areál, prošli provozem Středojemné válcovny, viděli různé výrobky a produkty, a rozšířili tak další informace a poznatky o tomto hutním gigantu. Děkujeme tedy společnosti ArcelorMittal Ostrava a věříme, že nám umožní pořádat tyto přínosné a žáky oblíbené exkurze i v dalších letech.

H. Krahulová

Celkový počet návštěv: 120397