Škola v přírodě 3. ročník

Po příjezdu na Svojanov nás přivítala delegace „vědců“ tvořena z hydrometeoroložky Anežky, astrofyzika Tomáše a geomorfoložky Renči. Svojanov se proměnil na výzkumný ústav, plný ekologických a environmentálních otázek. Hned po úvodní konferenci se děti pustily do průzkumu okolí, během kterého plnily několik výzkumných úkolů, zaměřených na třídění odpadu.

V úterý jsme pokračovali v načatém tématu a vyráběli jsme odpadkové koše na třídění odpadu. Odtud jsme se přehoupli k tématu STROMY. Malí výzkumníci si zopakovali známá fakta – jaké části má rostlina a co potřebuje k životu. Podle plánku našeho výzkumného ústavu a jeho okolí, musely děti nasbírat lístečky s názvy „ingrediencí“, potřebných k vypěstování řeřichy. Ty pak směnily za skutečný materiál a provedly výsev řeřichy do tvaru písmene, kterým začíná jejich jméno.  Průběh klíčení a růst bedlivě sledují.

Ve středu během dopoledne děti nasbíraly přírodní materiál, aby poté mohly vzniknout nové odrůdy stromů s názvy jako svojka zelená, mechovec smrkový, všechnostrom, svojovník smíšený aj…. Děti při tvorbě nešetřily fantazií.  Po prezentaci na téma „stromy“ a venkovních aktivitách si děti své vědomosti ověřily v kvízu. V odpoledních hodinách jsme nasbírali dřevo na táborový oheň a den byl ukončen slavnostním táborákem.

Parta ze Svojanova

Celkový počet návštěv: 120272