Pozdrav ze Svojanova - den poslední

V neděli čekal děti „BOJ O PŘEŽITÍ“. V ilustračním videu zjistily, jak postavit přístřešek, získat vodu, rozdělat oheň a zorientovat se v krajině. Odpoledne si některé dovednosti vyzkoušely v praxi. Každá třída postavila tři přístřešky. Vyzkoušely si filtraci vody a při hře si zkusily nachytat potravu. Pondělním dnem se neslo téma VODA. Dopoledne si děti užily drobné hry venku. Pondělí bylo pro některé děti dnem D. Naši instruktoři domluvili exkurzi u místních koní. Ti, kteří neměli zájem jít ke koním, strávili hravé odpoledne na hřišti s míčem. Když se všichni sešli, vytvářeli plakáty s tématem voda, vodní toky a druhy vod.

V úterý si děti dostavěly své přístřešky. Odpoledne se vydaly po stopách větrných elektráren, protože tématem byl VÍTR. Na vyvýšeném místě jsme pozorovali větrné elektrárny a okolí dalekohledy. Před odchodem si děti sklidily vypěstovanou a pečlivě zalévanou řeřichu, která dobře posloužila při odpolední svačince.
Ve středu jsme svezli autobusy do Moravské Třebové. Absolvovali jsme prohlídku expozice Venkov a interaktivní výstavu Hádanky a hlavolamy na zámku. Poté jsme se vydali na 3 km vzdálenou rozhlednu. Po mírném bloudění jsme k rozhledně dorazili a užili jsme si pohled z ptačí perspektivy. Odměnou za absolvovaný výšlap byly nákupy upomínkových předmětů, návštěva pizzerie a cukrárny. J
Ve čtvrtek dopoledne děti zachraňovaly vajíčka vzácného ptáka igeliťáka. Z dvanácti vajíček se povedlo třídě 3. A zachránit dvě vzácná vejce. O poledním klidu děti čeká olympiáda a večer diskotéka, ale o tom už děti rodičům povypráví doma. Protože už se všichni moc těší! J

Parta ze Svojanova.

foto  foto