Výlet 5.B do Štramberka

Výlet do Štramberka se skutečně vydařil. Vlaky jely podle plánu, sluníčko nám přálo a všichni jsme vyrazili s dobrou náladou. Z jeskyně Šipka na nás vyběhl neandrtálec. Naše zkušená průvodkyně nám tlumočila a tak jsme se dozvěděli, že je nemocný. Proto nás poprosil o pomoc, abychom obešli pár stanovišť, o které se běžně stará. První zastávka nás zavedla do pekárny Štramberských uší. Tady jsme se seznámili s historií pečení této sladké dobroty a všechny děti si vyzkoušely stočit jedno ucho, které za odměnu snědly.

Po krátké pauze na svačinu jsme se přesunuli do Aqua-terra expozice. Po krásném a poučném výkladu ze života zajímavých živočichů (např. piraní, agamy, chameleonů, leguánů, krajt apod.) shlédli odvážnější z nás krmení masožravé želvy a varana, kteří si pochutnali na živých myškách. Zájemci a odvážlivci si mohli pořídit fotografii s krajtou kolem krku.  V druhé části výletu nás čekalo 387 schodů k vrcholku štramberské dominanty - Štramberské trúby. Ačkoliv některým se dělalo špatně nejen z počtu schodů, ale také z té výšky, výhled na město a okolní hory Beskyd stál opravdu za to.  Po absolvování stejného počtu schodů zpět na náměstí jsme navštívili místní Muzeum Zdeňka Buriana, známého malíře a ilustrátora, který se v tomto městě narodil, a který zde také mnoho let prožil. Výklad ze života tohoto umělce i obrázky samotné všechny moc zaujaly a líbily se. Do Ostravy jsme se všichni vrátili v pořádku, bez neadrtálce, trochu unavení, ale plní zážitků.

P. Řehová, třídní učitelka 5.B