Exkurze ArcelorMittal Ostrava a.s.

I tento školní rok jsme v rámci mezipředmětových vztahů (chemie, fyzika, zeměpis, pracovní činnosti) využili akce „Týden otevřených dveří pro ZŠ" a s žáky 9. A a 9. B navštívili společnost ArcelorMittal Ostrava a.s..
Žáci měli možnost propojit své teoretické znalosti s praxí, vyslechli přednášku o výrobě železa a oceli, o produktech ArcelorMittal Ostrava a ekologických i charitativních projektech této společnosti. Po prezentaci následovaly soutěže o ceny a společné focení s Hutníkem, maskotem ArcelorMittal Ostrava.

Poté jsme nasedli do autobusu, dostali ochranné pláště, brýle, přilby a špunty do uší a vjeli do samotného závodu. Prohlédli jsme si jeho celý areál, prošli provozem Středojemné válcovny, viděli různé výrobky a produkty, a rozšířili tak další informace a poznatky o tomto hutním gigantu. Děkujeme tedy společnosti ArcelorMittal Ostrava a věříme, že nám umožní pořádat tyto přínosné a žáky oblíbené exkurze i v dalších letech.

E. Zineckerová, K. Lisztwanová

Celkový počet návštěv: 120552