Letošní chemické úspěchy Aničky Holonové

Již tradičně jsme se s žáky devátých tříd zapojili do soutěže „Hledáme nejlepšího mladého chemika ČR“. Soutěž probíhá v celé republice pod záštitou Svazu chemického průmyslu ČR. V našem kraji soutěž podpořily firmy BorsodChem MCHZ Ostrava, Biocel Paskov, TEVA Czech Industries Opava, Svět techniky Dolní oblast Vítkovice a Krajský úřad Moravskoslezského kraje. Je třeba říct, že se letos v MSK soutěže zúčastnilo 1439 žáků z 51 základních škol. První kolo soutěže se uskutečnilo v listopadu, kdy žáci 9. tříd při hodině chemie vypracovali test. Tři nejúspěšnější žákyně Anna Holonová, Kateřina Holonová  a Kateřina Michell Ptašinská postoupily do 2. kola soutěže, kde v prosinci prověřily své teoretické znalosti na půdě SPŠCHG Ostrava. Aničce Holonové se podařilo postoupit mezi 34 nejlepších mladých chemiků z kraje, pro které pořadatelé připravili laboratorní kurz ve Velkém světě techniky v Dolní oblasti Vítkovic a exkurzi do BorsodChem MCHZ Ostrava. Tyto zkušenosti pak žáci následně využili v regionálním kole soutěže, kde prověřovali nejen teoretické znalosti, ale i praktické dovednosti v laboratořích SPŠCHG. Atmosféru ze slavnostního vyhlášení soutěže můžete shlédnout níže.

Další chemickou soutěží byla Chemické olympiáda, kde se opět Anička Holonová probojovala až do okresního kola, kde výborně reprezentovala naši školu. Tímto Aničce gratulujeme a přejeme mnoho úspěchů při dalším studiu.

H. Krahulová

Částečně polojasno