V úterý 25.4. se v areálu naší školy konal Den Země. Paní učitelky si pro nás společně s žáky 9. tříd připravily bohatý program na téma hmyzí svět. Jednalo se o plnění úkolu na zhruba sedmi stanovištích, kde se žáci mohli na pár chvil proměnit v mravence komunikujícího se svými druhy za pomoci pachových stop, zjistit jaké je to být zakuklenou housenkou, dozvědět se jak včelka Mája sbírá pyl, či si vyzkoušet pití květového nektaru motýlím sosákem. Žáci si užili spoustu legrace a zároveň se dozvěděli spoustu zajímavých věcí ze světa hmyzu.

Po projití všech stanovišť a dokončení všech úkolů na pozemku školy, jsme s žáky zamířili na Hlavní třídu v Ostravě Porubě, kde probíhal jarmark, divadelní představení a workshopové dílničky. K vidění bylo například vystoupení hudebního tria Ozíci, či pěvecké vystoupení žáků z naší školy. Žáci si zde mohli vyzkoušet různorodé pokusy pod vedením odborníků z ostravských vysokých škol, či si pochutnat na párku v rohlíku s hořčicí.
Za sebe dávám 5 hvězdiček z pěti.

výsledky ankety Nejsympatičtější mazlíček:

1. místo: ježek bělobřichý Albi ( M. Žurek, 5.B)
2. místo: plž oblovka Slizoun (D. Rydvan, 6.C)
3. místo: králík Bublina (D. Lepiař, 3.B)
4. místo: morče Bobek ( B. Podhorová, 5.B)

I. Škuta

Celkový počet návštěv: 120548