Příroda s otazníky

24. a 25. května se žáci ze 6. a 7. ročníků zúčastnili 2. kola soutěže Příroda s otazníky, kterou pořádá Středisko přírodovědců při SVČ Korunka. Soutěž se konala skutečně v přírodě v blízkosti přírodní rezervace Rezavka. Děti soutěžily ve družstvech ve znalostech naší přírody, na trase Poodřím v chladném a deštivém počasí plnily úkoly a odpovídaly na záludné otázky pana RNDr. Jana Mayera z Českého svazu ochránců přírody. Pozorovaly a určovaly živočichy pomocí dalekohledu, hledaly rostliny daného druhu. podle fotografií vybíraly správné odpovědi v testu.

Bohužel, tentokrát jsme na pomyslné stupně vítězů nevystoupili. Děti se ale s chutí zasoutěžily a obohatily o setkání s odborníky z oboru biologie.

H. Reichova

Celkový počet návštěv: 120546