6.B v akci

Učivo je probráno, známky uzavřeny, venku prvotřídní léto,  tak proč sedět ve třídě! Hlavní náplní školního výletu dětí ze 6.B byl výukový program v Domě přírody Poodří  v Bartošovicích spojený s komentovanou prohlídkou živočichů v záchranné stanici.  Následoval odpočinek u Bartošovického rybníka a vycházka podél meandrů řeky Odry do Studénky.

Stejně jako jiné  třídy navštívila  6.B akci Chemie (a další přírodní vědy) na hradě, dopoledne pak zakončila prohlídkou výstavy masožravých rostlin z celého světa v areálu Botanické zahrady PřF Ostravské univerzity. Botanik Ing. T. Tureček , PhD.  dětem ochotně vysvětloval, jak jednotlivé druhy „loví“, kde rostou, zda  žijí i u nás...  Naštěstí všechny „Adély“  již večeřely, prohlídku jsme ukončili bezpečně  v tropickém skleníku mezi banány  a  děti čekala ve čtvrtek  poslední akce, vycházka do přírodní rezervace Štěpán  v Martinově -   vzácné rostliny, vodní ptactvo, ale i  aktivní  odpočinek v areálu Loděnice.

H. Reichová

Celkový počet návštěv: 120547