Přespolní běh 2017

Dne 4.10. se konal v prostředí stadionu MK Seitl závod v přespolním běhu. Naše škola byla tentokrát poprvé v pozici pořadatele a proto jsme i z tohoto důvodu chtěli v soutěži uspět a postoupit do krajského kola.

Přespolního běhu se zúčastnili nejrychlejší vytrvalci druhého stupně. Závodilo se zvlášť v kategoriích dívky/chlapci
vždy 6-7 třída a 8-9 třída, dohromady tedy 4 družstva za každou školu.
Chlapci měli oproti dívkám trať delší o 500m (ch. 6-7. 1500m, ch. 8-9. 2000m). V tomto závodě se neoceňovaly výkony jednotlivce, ale součet umístění celého družstva a proto měly možnost postoupit i ta družstva, která neobsadila první příčky.

Na výborných výkonech našich žáků byly znát atletické tréninky a podařilo se nám tak získat dva stříbrné poháry v mladší kategorii a dva zlaté poháry ve starší kategorii. Rád bych vyzdvihl individuální výkony některých žáků. Ve své kategorii si doběhli pro druhé místo Patrik Chovanec časem 5:13 (1500m), Šimon Vlček a Dan Kovář shodným časem 6:49 (2000m), pro první místa pak Gabriela Březná 3:51 (1000m) a Adam Zajíček 6:31 (2000m)

Kluci a holky z osmých a devátých tříd tak postupují do krajského kola, které se bude konat v Třinci.

Věřím, že zde potvrdí své kvality a podaří se jim ukořistit další poháry.

M. Bonobo