Projektový den třídy 6.B

Dne 7. 11. 2016 proběhl ve třídě 6. B projektový den. Děti se podívaly na dva krátké dokumentární filmy – Můj kámoš a Nora zpívá pro Sýrii. Kámošem v prvním dokumentu byl pro 11 letou Evu asistenční pes Poesti. Eva s tělesným hendikepem nás provedla přípravou a zkouškou, která byla nutná k tomu, aby jí byl asistenční pes přidělen. Dále jsme otevřeli problematiku občanské války v Sýrii a sledovali jsme, jak některým dětem v uprchlických táborech psychicky pomáhá, když se věnují hudbě, malování apod.

Od Nory se žáci dozvěděli, proč žije s rodinou v Jordánsku, přestože její rodnou zemí byla Sýrie. Posledním krátkým filmem byla Sloní sprcha, tento film byl vybrán ze série Zvířata zachraňují svět. Animovaný film nás pobavil, ale také nás vedl k zamyšlení nad tím, jestli dobře hospodaříme s pitnou vodou. Žáci pracovali jednotlivě, ve dvojicích, ale i ve skupinách. Protože jsme pracovali s různými materiály, složení skupin se během dne měnilo. Použity byly metody: Brainstorming, Jedno slovo, Pětilístek, I.N.S.E.R.T., kresba postavy, Ekopexeso, diskuze. Všechny děti si zaslouží velkou pochvalu za to, že celé dopoledne pilně pracovaly Vyučující byly odměnou samé pěkné zpětné vazby žáků.

Mgr. Martina Riedlová

Návštěvy tento měsíc: 2064