• 8
  • 9

Ostrava fandí kontinentům

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Škola

Ve čtvrtek 22. 3. se atletický výběr naší školy zúčastnil soutěže pořádané pro podporu Kontinentálního poháru, který je největším atletickým svátkem tohoto roku.

V této soutěži proti sobě nastoupilo více než 10 základních škol z celé Ostravy. Soutěžilo se ve sprintu na 60 m z polovysokého startu, hodu medicimbálem a skoku z místa. Za každou školu nastoupilo 6 chlapců a 6 děvčat. Všechny dosažené výkony jednotlivých sportovců se na konci sečetly do celkového výsledku dané školy a vítězství v jedné disciplíně tak nemuselo nic znamenat. Přestože jsme věděli, že si v soutěži vedeme dobře, do poslední chvíle jsme nemohli vědět, jakého výsledku se nám v součtu podařilo dosáhnout.

Při vyhlašování celkových výsledků jméno naší školy zaznělo jako poslední a my jsme se tak stali vítězi této soutěže! Jak řekl komentátor celé akce, Porubská 832 nakonec vyhrála „o parník“. V celkovém součtu jsme totiž získali 457 bodů. Na druhém místě se umístili naši sousedé ze ZŠ Zdeňka Škarvady, kteří získali bodů 299. Medaile vítězům na krk pověsila jedna z největších atletických hvězd současnosti Barbora Špotáková, což bylo pro sportovce tou největší odměnou a zážitkem.
I když byla soutěž týmovou záležitostí, rád bych vyzdvihl některé individuální výkony našich sportovců, které k celkovému vítězství přispěly největším dílem.