Projekt "Jeden svět dětem"

V týdnu od 9. 4. 2018 se konal na různých místech v Ostravě festival dokumentárních filmů Jeden svět, který byl zaměřen na lidská práva. Třída 6. B se byla podívat v klubu Atlantik na projekci dokumentárních filmů pro děti v rámci projektu Jeden svět dětem. Měli jsme možnost vidět tři filmy s dětskými hrdiny. V dokumentu "Poslouchám" nám byly přiblíženy problémy dětí, které volají na Linku bezpečí. Hlavní hrdina Wessel nám ve druhém filmu představil "Rodinné řeznictví". Zároveň se ve filmu svěřil s tím, že by chtěl být jak farmářem, tak řezníkem, ale potýká se v této oblasti se spoustou nejasností při rozhodování. O rodině a stáří pojednával poslední dokument - Poklad.
Žáky nejvíce zaujal film Rodinné řeznictví, se kterým jsme následně v hodině VO pracovali metodou "Pošťák", kdy jsme si vzájemně odpovídali na různé otázky.

M Riedlová

Návštěvy tento měsíc: 1947