Důležité informace pro rodiče

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Jídelna

Vážení rodiče, vzhledem nárůstu cen potravin a zachování vaření z kvalitních a čerstvých surovin, jsme nuceni přistoupit ke zvýšení cen stravného.

Od 1.9.2019 bude cena stravného stanovena takto:

Zařazení Věk žáka    Cena za 1 oběd
 I. kategorie               7 - 10 let           24 Kč
 II. kategorie  11 - 14 let  26 Kč
 III. kategorie   15 let a více  29 Kč
 Svačinky    16 Kč
 Zaměstnaci školy      29 Kč

Vážení rodiče, stravu na měsíc červen lze odhlásit do 18.6.2019 12:00 hod.

K. Benová
vedoucí školní jídelny

Prodej stravného na měsíc ČERVEN 2019

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Jídelna

29. 5. 2019       7.00- 9.00 hod.

30. 5. 2019       7.00- 9.00 hod., 13.00-15.00 hod.
31. 5. 2019       7.00- 9.00 hod.

Strávníci jsou zařazováni do kategorií podle věku, kterého dosáhnou ve školním roce.

Zařazení Věk žáka    Cena za 1 oběd        Úhrada za měsíc červen
 I. kategorie               7 - 10 let           22 Kč 330 Kč
 II. kategorie  11 - 14 let  24 Kč 360 Kč
 III. kategorie   15 let a více  26 Kč 390 Kč
 Svačinky    14 Kč 210 Kč
 Zaměstnaci školy      26 Kč 390 Kč
 Zaměstnanci školy - důchodci    37 Kč 555 Kč
 Pitný režim na celý měsíc
    16Kč

Projekt Obědy do škol

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Jídelna

Škola zapojena do projektu Poskytování bezplatné stravy dětem ohroženým chudobou ve školách v Moravskoslezském kraji.

Cíl projektu

Cílem projektu Obědy pro děti je pomoci dětem, které se ocitly v takové životní situaci, kdy si jejich rodiče nemohou dovolit zaplatit jim obědy ve školních jídelnách.

Které děti mají na bezplatné obědy nárok?

Pomoc formou bezplatného stravování ve školních jídelnách a mateřských školách je určena pro děti ve věku 3 až 15 let, jejichž zákonní zástupci pobírají alespoň tři měsíce dávky v hmotné nouzi.

Více informací

Projekt pokračuje ve školním roce 2018/2019

Odkaz na stránky MSK

Plakát

Personální složení

Veronika Janečková       vedoucí školní jídelny
Jana Tománková  hlavní kuchařka
Věra Šuláková  kuchařka
Klára Benová  zaučená kuchařka
Ivana Smetanová  pracovnice provozu
Olga Králová  pracovnice provozu

Úřední hodiny ŠJ

pondělí- pátek 7,00-8,00 hodin

Vše o jídelně

Představení školní jídelny

Jsme školní jídelna komunikativní, kontaktní, otevřená a nakloněná moderním výživovým trendům s důrazem na sportovní zaměření školy. Respektujeme plnění výživových norem a spotřebního koše, v součinnosti s pestrostí stravy. Našim cílem je, aby naše služby využívalo co nejvíce spokojených strávníků, kterými jsou děti a zaměstnanci školy.

Celá oblast školního stravování je upravena v § 122, odst. 4 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním a vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) ve znění pozdějším předpisů a na něm navazující prováděcí vyhláškou č. 107/2005 Sb. o školním stravování.

Snažíme se do skladby jídelníčku zařazovat jídla nová, a tak neustále rozšiřovat stávající nabídku. Strávníkům nabízíme výběr z více druhů zeleninových a ovocných salátů, kompotů, nebo domácích moučníků.

Cílem každé paní kuchařky je nasytit každého strávníka tak, aby mu u nás chutnalo a rád se k nám vracel. Po předchozí domluvě Vám rádi připravíme i jakoukoli dietní stravu, bude-li to v našich možnostech.

Obědy jsou vydávány na základě stravovacího čipu/karty a pouze těm, kteří jsou řádně přihlášeni ke stravování. Ke stravování je strávník trvale přihlášen podáním přihlášky ke stravování. Přihlášením se strávník zavazuje k dodržování pravidel stanovených školní jídelnou, které jsou stanoveny v platném řádu školní jídelny. Přihláška k vytištění ZDE

Jakékoliv dotazy týkající se stravování Vám rádi zodpovíme osobně, telefonicky, nebo e-mailem. Těšíme se na spolupráci.

Veronika Janečková, vedoucí školní jídelny

Ovoce a zelenina do škol

Ovoce a zelenina do škol

Žáci I. stupně dostávají dvakrát do měsíce čerstvé ovoce a zeleninu, krájené ovoce a lisované šťáv v BIO kvalitě v rámci evropského projektu Ovoce do škol.

Happy Snack

Mléčné výrobky – polotučná mléka neochucená nebo ochucená pravou vanilkou, čokoládou a kakaem. Vaše dítě má nárok na  1 dotovaný výrobek každý vyučovací den. Výběr zboží probíhá prostřednictvím karty. V případě ztráty karty nebo přijetí nového žáka na naší školu se obraťte na sekretariát školy. A jak nabít předplacenou kartu?

• Platbou na bankovní účet
• Mobilní platbou
• Zasláním SMS

.

Představení školní jídelny

Obědy jsou vydávány na základě stravovacího čipu/karty a pouze těm, kteří jsou řádně přihlášeni ke stravování. Ke stravování je strávník trvale přihlášen podáním Přihlášky ke stravování. Přihlášením se strávník zavazuje k dodržování pravidel stanovených školní jídelnou, které jsou stanoveny v platném řádu školní jídelny.

Veronika Janečková, vedoucí školní jídelny

Informace o stravování ve školní jídelně

Vedoucí školní jídelny: Klára Benová, Veronika Janečková

klara.benova@zsporubska.cz, veronika.janeckova@zsporubska.cz

Úřední hodiny                         Po - Pá      7.00 - 8.00 hodin
 Výdej obědů  Po - Pá  11.45 - 14.00 hodin
 Výdej obědů do jidlonosičů         Po - Pá  11.15 - 11.30 hodin

alergeny v potravinách. Legislativa stanovuje označování alergenů od 13. 12. 2014.

• cena čipu je 120 Kč
  • čip je vydán na základě vyplnění přihlášky ke stravování
  • při neúčasti ve škole nebo nemoci není nárok na dotovaný oběd
  • ztrátu čipu je nutno hlásit v kanceláři vedoucí ŠJ a zakoupit čip nový

výše stravného

Výše stravného ve školním roce 2017/2018

Zařazení Věk žáka    Cena za 1 oběd
 I. kategorie               7 - 10 let           24 Kč
 II. kategorie  11 - 14 let  26 Kč
 III. kategorie   15 let a více  29 Kč
 Svačinky    16 Kč
 Zaměstnaci školy      29 Kč
 Pitný režim na celý měsíc

Důležitá informace:
Do věkových skupin jsou zařazeni žáci na dobu školního roku, ve kterém dosahují daného věku (tzn. období od 1.9. do 31.8. následujícího roku).