Florbal - sport nejen pro kluky

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Uncategorised

Když se řekne florbal, většina z nás si představí klučičí sestavu prohánějící se s míčkem po hřišti. Děvčata z devátých tříd ale dokazují, že to tak není. V předchozích kolech dokázala postoupit přes těžké soupeřky z jiných škol a společně s dalšími pěti družstvy se probojovala do okresního kola, které se konalo dne 15.1.2020 ve Sportovní hale na Dubině. V systému hry každého s každým je čekalo pět zápasů s vyrovnanými soupeřkami. V sestavě Tereza Erlachová, Marie Vandasová, Marie Kusinová, Violeta Tsameti, Nina Petrová, Lucie Řezníčková, Anna Korčáková a Tereza Hýžová předvedly vyrovnané výkony a získaly v okresním kole krásné 2. místo. V přiložené fotogalerii určitě oceníte sportovního ducha, týmovost a hlavně to, jak to dívkám na fotografiích sluší! Bylo mi poctou doprovázet děvčata při jejich úspěchu….
Mgr. Tereza Havlíčková

82080996 3069100226648385 8512642399195889664 n

22 medailí z víkendových Mistrovství Moravskoslezského kraje v atletice

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Uncategorised

O víkendu 11-12.1. se v ostravské atletické hale konalo Mistrovství Moravskoslezského kraje v atletice. Tohoto mistrovství se účastnili také žáci naší školy a atleti Atletika PORUBA. V sobotu závodily kategorie dorostenců a dorostenek (ročníky 2004 a starší), v neděli žactvo starší a mladší (ročníky 2005 a mladší). Z víkendového mistrovství si naší žáci odvážejí 22 medailových úspěchů! Z toho je 10 medailí zlatých, 9 medailí stříbrných a 3 medaile bronzové! Ti co na medaile tentokrát nedosáhli, nezaháleli a u všech došlo k vylepšení jejich vlastních osobních maxim v disciplínách, ve kterých závodili.

Fotografie a další informace najdete na našem Facebooku https://www.facebook.com/zsporubska/

výsledky atletika

Všem žákům a žákyním moc gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů v započaté atletické sezoně!

Informační schůzka s rodiči k přijímacímu řízení na SŠ

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Uncategorised

V úterý 14. 1. 2020 se bude konat schůzka s rodiči žáků, kteří se budou hlásit na střední školy. Schůzka se bude konat ve školní jídelně od 16:00. Přítomna bude i pracovnice Informačního a poradenského střediska (IPS) pro volbu a změnu povolání.

Mgr. Blanka Blahutová, kariérní poradkyně

Srdce s láskou darované všem dobrý lidem

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Uncategorised

V prosinci se žáci 4.C vydali do ulic. Jejich cílem bylo jediné. Udělat ve všední den trochu radosti všem dobrým lidem při jejich práci. Přirozeně vyrazili nejdříve za učiteli a zaměstnanci školy. Pak se vydali do blízkého okolí. Srdíčkem tak udělali radost na poště, v restauraci, v ordinacích lékařů, v lékárně, na stavbě, na vrátnici, v obchodech, na ulici, ale třeba i na ledové ploše. Protože jsou děti 4.C sportovci tělem i duší, setkání s profesionálními hokejisty HC RT Torax Poruba opravdu potěšilo a na zážitek jen tak nezapomenou.

Mgr. Řehová Petra

Třídní učitelka 4.C

Nadaní žáci ZŠ Porubská 832 zamířili do VIDA science centra v Brno

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Uncategorised

V pondělí 9.12.2019 vyrazili vybraní žáci 3.-5.ročníku do Brna. Čekal na ně výukový program Chytřejší než Holmes, který pro ně připravilo VIDA science centrum. Pomocí zapeklitých i zábavných úkolů se podrobněji seznámili nejen s exponáty, ale především s jevy, které představují. S jejich pomocí pak získali informace, které je dovedli až k závěrečnému heslu, s nímž otevřeli skříňky s pokladem. Šifru luštili žáci přímo v expozici, a tak měli možnost pořádně se seznámit například s fungováním horkovzdušného balónu, vyzkoušeli si předpovídat počasí jako televizní rosničky, navštívili expozici IR záření s termokamerou, viděli kufr s gyroskopem i vodíkovou raketu. Bylo toho mnohem více, co všem až bralo dech. Celý program byl završen třaskavou adrenalinovou show s názvem Detonátor. Ačkoli všechny čekala dlouhá cesta domů, byli všichni rádi, že nic nevyletělo do povětří a můžou se do VIDY zase někdy vrátit. Každá návštěva totiž určitě stojí za to!

Mgr. Řehová Petra,

Koordinátor nadání na ZŠ Porubská 832

Přání :-)

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Uncategorised

Mrkněte do našeho nového alba na Rajčeti, jak probíhaly první měsíce nového školního roku 2019/2020. Byly plné úspěchů a radostí z výher... Do nového roku bychom rádi popřáli hodně lásky, štěstí a hlavně zdraví všem našim sportovcům i nesportovcům :-). Našim deváťákům držíme palce, aby úspěšně zvládli přijímací zkoušky a splnili si tak své sny. Tým ZŠ Porubská 832 :-)

Snímek10

Ostrava očima dětí

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Uncategorised

Letošního 15. ročníku celoměstské žákovské soutěže  Ostrava očima dětí s podtitulem  „Ostrava, ocelové město" se zúčastnilo mnoho nadaných žáků z ostravských základních škol. Žáci naší školy byli úspěšní a odnesli si přední umístění. V 1. Kategorii ( 1. – 5. třída) uspěla na 1. místě Ema Havlíčková z třídy 4. A a na 3. místě se umístil Saimon Skokanitsch z třídy 2. C. V 2. kategorii (6. – 9. třída) uspěla na krásném 1. místě Eliška Tvrdá z třídy 6. A. Slavnostní vernisáž se konala 12. prosince 2019 na ZŠ Kosmonautů.

Vítězům gratulujeme!

Mgr. A. Mičíková