Střelba ze vzduchovky :-)

Další sportovní úspěch, tentokráte ve střelbě ze vzduchovky!!! Za střelbu musím zvláště vyzdvihnout Mariana Svačinu, který byl s 85 body ze 100 možných nejlepší z chlapců. Z našich dívek se střelba nejlépe povedla Anetě Juchelkové, která nastřílela 80 bodů a skončila těsně pod stupni vítězů. Jako tým skončili žáci na pěkném 3. místě. M. Nováčekvzduchovka

Turnaj v halové kopané

V pondělí 14.10. jsme se s chlapeckým výběrem šestých a sedmých tříd zúčastnili tradičního turnaje v halové kopané. Jako vždy jsme na tento turnaj zajížděli do Plesné. Tentokrát jsme se utkali s týmy z Klimkovic, ZŠ Bulharské, ZŠ Škarvady a ZŠ Dětské. Síly byly neobvykle vyrovnané, žádný tým nebyl outsider, a možná i proto se o druhém postupujícím rozhodovalo až v posledním zápase. S mírnou dávkou štěstí jsme tím postupujícím právě my a sice vlivem lepšího vzájemného zápasu s našimi sousedy ze ZŠ Škarvady.
Ve čtvrtečním obvodním finále nás čeká mimo jiné ZŠ Šoupala, tak nám držte palce! Mgr. Milan Bonobo

fotbal

Krajské kolo přespolního běhu

Z krajského kola v přespolním běhu družstev si vezeme bronzovou medaili a jedno individuální stříbro!!!

Ve středu 11. října jsme se s dětmi zúčastnili krajského kola v přespolním běhu družstev, které se konalo v Krnově. V letošním roce jsme si polepšili a do boje o příčky nejvyšší se zapojili žáci a žákyně 6. a 7. ročníků kat. -  mladší a žákyně 8. a 9 ročníku v kat. - starší. Konkurence byla obrovská, ale i tak se ve všech námi obsazených kategoriích žákům velmi zadařilo a odvážejí si bronz, kdy v kat. mladších žáků uteklo stříbro o jediný bod.

Ráda bych tímto vyzdvihla individuální výkon Petra Stanovského ze 7.A, který se mezi jednotlivci své kategorie umístil na vynikajícím 2. místě.

Všem běžcům děkujeme za krásnou reprezentaci naší školy.

Mgr. Bluchová Kateřina

přespol

Charitativní akce

Milí žáci, vážení rodiče, rád bych Vás touto cestou pozval na 4. ročník charitativní akce Tančím srdcem. Cílem tohoto projektu je podpora Kliniky dětského lékařství FN Ostrava. Za uplynulé 3 ročníky se nám podařilo kliniku podpořit částkou, která přesáhla 230.000,-. Tyto finanční prostředky byly použity na realizaci herny na oddělení hematoonkologie, na zkrášlení vestibulu kliniky s názvem ,,Přístav" a mnoho dalšího. Jsem hrdý na to, že u nás na škole vedeme děti k tomu, že je podpora těch, kteří bohužel neměli tolik štěstí, velmi důležitá. Pokud si chcete přijít zatancovat (není nutnost :-) ) nebo poslechnout speciálního hosta, kterým je letos kapela Poetika, budeme se na Vás všechny těšit již příští neděli 13.10 v Garage Club v Martinově. Pokud nemůžete přijít, můžete i tak přispět. Rezervace vstupenek na www.tancimsrdcem.cz . Pochopitelně, kdo by měl zájem, je možno vystavit i darovací smlouvu. Pro více informací nás můžete sledovat na FB stránce Tančím srdcem. V případě jakéhokoliv dotazu mi neváhejte napsat na vladimir.stalmach@zsporubska.cz. Děkuji, že nám pomáháte roztančit dětská srdce. Mgr. Vladimír Štalmach - zástupce ředitelky školy, autor projektu.

plakát TS