Rybářské závody Laša 2019.

Napsal Petra Polášková Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Družina

Slunečný, krásný, pohodový, vstřícný , veselý, Mezinárodní den dětí a den jako stvořený k chytání ryb! Tohle byl 1.červen 2019 na rybníku LAŠA v Ostravě - Třebovicích.  X. ročník pořádaný vychovatelkami školní družiny při ZŠ Porubská 832. Připraveni a natěšeni byli všichni účastníci. Rodinná uskupení obsadila místa k chytání a soutěž mohla začít. Letos obsadil 1. místo s největší rybou 15 cm Alexandr Migdal a David Migdal, 1. místo se součtem délek 95 cm chycených ryb Karel Lamich a Josef Ragulík, 2. místo se součtem délek 62 cm Michal Pinko a René Pinko a 3. místo se součtem 14 cm Daniel Repaský a René Pinko. Tohoto klání se zúčastnilo asi 130 účastníků, kteří si tento den náležitě užili a rozcházeli se s pozdravem " Lovu zdar" v příštím roce 2020......................

p. vychovatelky

Senior – Junior – Hendikepiáda 2019 – 12. ročník

Napsal Petra Polášková Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Družina

V 9 hodin byl zahájen paní ředitelkou Mgr. Hanou Petrovou již 12. ročník Senior – Junior – Hendikepiády, kterého se zúčastnili žáci naší školy, senioři z DPS ASTRA, hendikepovaní z centra pracovní rehabilitace a střední školy prof. Matějčka. O zdárný průběh akce se postaraly vychovatelky ze ZŠ Porubská 832, zaměstnanci z DPS ASTRA a finančně tuto akci zaštítil ÚMOb Poruba. Akce měla propagaci na plakátech a v časopise PRIO. Posiluje sounáležitost mezi třemi na první pohled nesourodými skupinami, které si tímto rozšiřují obzor, rozvíjejí jemnou i hrubou motoriku, kreativitu, logické myšlení a radost. V dnešní hektické době, kdy na sebe nemají čas nejbližší členové rodin, jsou taková setkání tří generací vždy přínosná pro všechny zúčastněné. Sportovní a vědomostní klání provázela svým vystoupením skupina Porubských trubačů, která zahrála všechny žánry a svým vystoupením přispěla k dobré náladě.

p. vychovatelky

Vystoupení dětí v Domově seniorů Astra

Napsal Petra Polášková Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Družina

Děti z kroužku „Všeuměl“ paní vychovatelky Soni Pavelkové vystoupily ve čtvrtek 23.5. 2019 dopoledne  v Domově seniorů Astra s pásmem pohádek a s pásmem písniček pod vedením paní učitelky Hany Krahulové. Vystoupení dětí bylo pro seniory příjemným zpestřením dne.

S. Pavelková, H. Krahulová

Malování na skleněné výřezy

Napsal Petra Polášková Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Družina

Opět po roce naší školní družinu navštívil pán Samuel Fojtů ze Zubří a spolu se svojí manželkou přivezli různě tvarované skleněné výřezy. Bylo z čeho vybírat a tak si děti i rodiče mohli z velké nabídky tyto předměty zakoupit a poté vymalovat speciálními barvičkami podle své fantazie. Domů si společně odvezli spoustu krásně namalovaných výřezů a také příjemný pocit z krásného kreativního odpoledne.

Vychovatelky ŠD

Stanice přírodověců

Napsal Petra Polášková Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Družina

Environmentální pořady pro děti ze ŠD ve Stanici mladých přírodovědců.

Srdce pro maminku

Napsal Petra Polášková Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Družina

Děti nejvíc baví tvořit z hlíny, tentokrát to největší srdce pro své maminky.