Naše parta v družince má talent

Napsal Mgr. Vladimír Štalmach Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Družina

V pátek 13. 12. 2019 jsme uskutečnili talentovou soutěž “Naše družinka má talent“, která se konala v prostorách třídy družiny/ III.oddělení /. Přípravy probíhaly celý týden, děti si měly připravit krátké vystoupení libovolného uměleckého nebo sportovního stylu bez omezení, kde mohou ukázat svůj talent. Vystoupení dětí byla různorodá, zpěv, tanec, vtipné divadelní scénky, kouzlení a také ukázaly sportovní talenty v gymnastice, judu i v bojovém umění. Po předvedeném vystoupení následovalo ohodnocení dětskou porotou. Všechna vystoupení byla velmi pěkná, děti zažívaly úspěch, povzbuzení, vzájemnou sounáležitost a co bylo nejkrásnější vidět v dětských očích radost a nadšení. Po vystoupení byli všichni plni dojmů a soutěž by si rádi zopakovali. … a samozřejmě našli jsme Talenty.

Eva Glombová, vychovatelka

více fotografií naleznete zde: https://zsporubska.rajce.idnes.cz/Nase_parta_v_druzince_ma_talent/

IMG 20191213 1347494

Vánoční pohádka

Napsal Mgr. Vladimír Štalmach Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Družina

Vánoční zvyky, vánočka, kapr a cukroví v podání divadla Ententýky veverky Terky a myšky Klárky. Téměř detektivní vánoční zápletka i se zpěvy se odehrála v pátek 13.12.2019 pro děti ze školní družinky. Všichni jsme si s sebou odnesli domů předvánoční slavnostní náladu a přípravy na vánoce mohly začít.

IMG 20191213 145046

Děti namalovaly Ladovy vánoce

Napsal Mgr. Vladimír Štalmach Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Družina

V Bird Cafe na Hlavní třídě jsou ve výloze k vidění výtvarné práce dětí ze ZŠ Porubská. Určitě přispějí k pohodě při procházkách Hlavní třídou.

IMG 20191211 WA0001

Adventní tvoření :-)

Napsal Mgr. Vladimír Štalmach Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Družina

Adventní tvoření s floristkou bylo i letos velmi originální. Novinkou bylo zdobení věnců a svícnů lístky

eukalyptu. Finální výrobky byly tvořeny dětmi, rodiči a prarodiči. Celé odpoledne se neslo v duchu

spolupráce, radosti z tvoření a předvánoční pohody J

Bublinková show

Bublinková show

22.11.2019 – Velké těšení na dva mladé lidi, kteří přijeli z Prahy a již jako v minulém roce připravili pro děti ze školní družiny kouzlení s balónky, kartami, hůlkou, šátky a se skříňkou. Jako hlavní bod odpoledne se roztančila spousta malých a velkých bublin nejen v prostoru , ale i kolem nás! Dokonce jsme byli do bublin i oblečeni…..Příští rok zase na shledanou!