×

Varování

Nepodařilo se nahrát XML soubor
Premature end of data in tag item line 2
Premature end of data in tag channel line 2
Premature end of data in tag results line 2
Premature end of data in tag query line 2

Deskové hry

Napsal Petra Polášková Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Zájmové útvary

Kroužek deskových her probíhá pravidelně každý čtvrtek od 15:00 do 16:30 hod. ve školní družině. Složení kroužku je opravdu pestré. Děti se v kroužku učí nejen pravidla jednotlivých her, ale také pravidla komunikace. Dále umět přijmout prohru nebo podpořit svého kamaráda, pokud se mu nedaří…

Školní rok 2018/2019

foto

Školní rok 2017/2018

foto

Všeuměl

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Zájmové útvary

Školní rok 2019/2020

Práce s hlínou děti baví, páteční odpoledne strávené v SVČ Korunka Ostrava-Poruba.

foto

Školní rok 2018/2019

Nacvičujeme pohádkové  představení , které zahrajeme seniorům a dětem v mateřské školce.

foto

Krmení ptáčků s dětmi z kroužku Všeuměl

foto

Těšíme se na Vánoce, proto jsme si vytvořili svůj adventní kalendář.

foto

Školní rok 2017/2018

Nacvičujeme pohádkové  představení , které zahrajeme seniorům a dětem v mateřské školce……….. Také si tvoříme  pro radost

foto

Školní rok 2016/2017

foto

S pohádkou a cirkusovým náčiním děti vystoupily před vánočními svátky ve školní družině.

foto

Školní rok 2015/2016

V kroužku také vyrábíme .....

foto

Vystoupení v DPS Astra

Po roce jsme opět s dětmi navštívili seniory v DPS Astra v Porubě. Foto zde.

Foto z kroužku Všeuměl

 

Foto do kroužku
Foto do kroužku
Foto do kroužku
Foto do kroužku
Foto do kroužku
Foto do kroužku

KRMENÍ PTÁČKŮ V ZIMĚ

Děti v kroužku Všeuměl

foto

Děti potřebují „ochutnat“ různé aktivity, které obohacují jejich znalosti. K tomuto účelu slouží kombinovaná aktivita „VŠEUMĚL“, určená pro děti, které mají snahu se něco nového naučit, něco si pro radost vyrobit a získat herecké a cirkusové dovednosti.

Všeuměl
Všeuměl
Všeuměl
Všeuměl
Všeuměl
Všeuměl
Všeuměl
Všeuměl
Všeuměl
Všeuměl

Příprava na vystoupení u seniorů

Zkoušíme, trénujeme, cvičíme a přednášíme. Všechny tyto aktivity jsou důležité, protože se chystáme na vystoupení u seniorů dne 25.1.2O15 v penzionu na ulici Průběžná a dne 28.2.2015 v penzionu Astra na ulici I.Sekaniny. Tato vystoupení už mají svou tradici a jsou vždy vzájemným obohacením mezi dvěma generacemi. Rozhodli jsme se pro pohádku „O červené Karkulce“, cirkusové představení s překvapením a na závěr předáme seniorům krásná novoroční přáníčka. Už se moc těšíme a budeme pilně trénovat.

S. Pavelková

Všeuměl
Všeuměl
Všeuměl
Všeuměl
Všeuměl
Všeuměl
Všeuměl
Všeuměl
Všeuměl
Všeuměl

Keramika

Napsal Super User Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Zájmové útvary

Školní rok 2018/2019

Tvoření z hlíny je relaxační a krásná činnost, která děti baví a uklidňuje.

foto

Školní rok 2017/2018

foto

Školní rok 2016/2017

foto

 Školní rok 2015/2016

16Výrobky z hlíny nejen k užitku, ale i pro potěchu oka i duše…..

foto

Tvoření z přírodního materiálu – keramické hlíny má své kouzlo pro všechny věkové kategorie, které se s tímto příjemným tvořením seznámí.  Každé pondělí se scházíme k činnosti, která rozvíjí motoriku, fantazii a troufám si říct, že jsou při této činnosti zapojeny všechny smysly. Za dobu trvání této zájmové aktivity jsme svými výtvory udělali radost sobě, širokému příbuzenstvu i seniorům v penzionu „ASTRA“, se kterým máme dlouholetou spolupráci. „Umělecké předměty“ si děti odnášejí domů nebo jimi krášlíme prostory ŠD.

Zájmový útvar - Keramika
Zájmový útvar - Keramika
Zájmový útvar - Keramika
Zájmový útvar - Keramika

Dívčí klub

Napsal Super User Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Zájmové útvary

Školní rok 2016/2017

Úterní  odpoledne patří děvčatům…
V sudé týdny se scházejí děvčata ze třídy 2. A a liché týdny pracují v dívčím klubu děvčata  3. a  5. tříd. Pracujeme s různými materiály, učíme se různým  technikám .  A že se nám práce daří, dokazují fotografie….

foto

Školní rok 2015/2016

V úterky se pravidelně co 14 dnů scházejí děti v dívčím klubu nebo v klubu prvňáčků. A co jsme celý rok dělali ….uvidíte na fotografiích…..

foto

Již několik let se pravidelně v úterý scházejí děvčata od 2. ročníku v „Dívčím klubu“. Vždy je zde výborná nálada a během hodinky si děvčata vyrábějí, tvoří z různých tradičních a netradičních materiálů a osvojují si pro ně nové pracovní techniky. Hotové výrobky si odnášejí domů.

Dívčí klub
Dívčí klub
Dívčí klub
Dívčí klub

 

Vánoce, Vánoce přicházejí...

a je to vidět i v zájmových útvarech ve školní družince.
Děvčata v dívčím klubu již od konce listopadu vyrábějí vánoční ozdoby - hvězdy a hvězdičky z korálků, netradiční ozdoby z korálků a papírů a novinkou letošniho roku byly tvořivé sady. Tyto tvořivé sady byly polotovary pro tvoření - obrázky v rámečku s vánoční tématikou - vánoční kapr, Anděl, Mikuláš, Čert, sob apod. Děti pracovaly s chutí a domů si odnášely pěkné výrobky.

J. Jurcová

Vánoce přicházejí...
Vánoce přicházejí...
Vánoce přicházejí...
Vánoce přicházejí...
Vánoce přicházejí...
Vánoce přicházejí...
Vánoce přicházejí...
Vánoce přicházejí...
Vánoce přicházejí...

Vytváříme veselé krabičky, z drátků a korálků krásné kytičky do vázičky.

Práce z drátků a korálků
Práce z drátků a korálků
Práce z drátků a korálků
Práce z drátků a korálků
Práce z drátků a korálků
Práce z drátků a korálků
Práce z drátků a korálků

 

 

 

Kreativita

Napsal Super User Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Zájmové útvary

Školní rok 2019/2020

z tvorby našich žáků :

IMG 20191123 WA0000

Pro více fotografií navštivte naše album na Rajčeti :-) 

https://zsporubska.rajce.idnes.cz/Kreativ_2019_2020/ 

Školní rok 2018/2019

Zájmový útvar KREATIVITA má již osmnáctiletou tradici. Děti zde tvoří nebo dotvářejí různorodé výrobky, s kterými si hrají, darují je a vystavují ve svých domovech po dlouhou dobu…..

foto

Školní rok 2017/2018

foto

Školní rok 2016/2017

foto

Školní rok 2015/2016

KREATIVITA neboli TVOŘIVOST je druhem rozumové schopnosti, kterou se snažíme v této zájmové aktivitě rozvíjet. Pracujeme s různými druhy materiálů a využíváme různorodé postupy a techniky, vše je přizpůsobeno věku dítěte. Hotové výrobky si odnáší žáci domů.

Kreativita
Kreativita
Kreativita
Kreativita

 

V zájmovém útvaru kreativita začaly děti přípravu na Vánoce návštěvou akce "Adventní tvoření" v naší školní jídelně, kde se seznámily s výrobou adventního věnečku. Jeho výrobu si také vyzkoušely s paní vychovatelkou, která zajistila polystyrenový věneček a připravila čtverečky látky pro ozdobení. Také v kreativitě měly možnost děti pracovat s tvořivými sadami - obrázky v rámečku - vánoční kapr nebo sob. Obrázky dopadly velmi pěkně a děti si je odnesly domů.

Zhotovili jsme budky pro ptáčky, jarní kytičky, dárky pro maminky, barevné pytlíčky a na tužky krabičky.

Jarní tvorba
Jarní tvorba
Jarní tvorba
Jarní tvorba
Jarní tvorba
Jarní tvorba
Jarní tvorba
Jarní tvorba

 

Šikovné ruce

Napsal Super User Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Zájmové útvary

Školní rok 2018/2019


V našem zájmovém útvaru  šikovné ručičky si hrajeme na malé malíře a malířky. Zkoušíme zde různé zábavné výtvarné techniky.

foto

Školní rok 2017/2018

foto

Školní rok 2016/2017

foto

Školní rok 2015/2016

Kroužek šikovné ručičky přináší parádní podívanou krásných výrobků za celý rok….Více na fotografiích…..

foto

Papír v jakékoliv barvě, struktuře a tvaru, tenhle kouzelný materiál je základem kreativního tvoření v „Šikovných ručičkách“. Pohoda, těšení se na své tvoření a radost z finálního výrobku je hlavní m mottem při práci. Rozvíjení šikovnosti, motoriky, trpělivosti a mnoha dalších vlastností je cílem výtvarné činnosti, kterou zde s dětmi vytváříme. Z finálních výrobků mají radost jak děti tak obdarovaní.

Zájmový útvar - Šikovné ruce
Zájmový útvar - Šikovné ruce
Zájmový útvar - Šikovné ruce
Zájmový útvar - Šikovné ruce
Zájmový útvar - Šikovné ruce

 

Technika origami

Děti v kroužku u Katky Havránkové se ladí na vánoční atmosféru poslechem koled, vánočních melodií  a tvořením adventního věnce. Procvičují si techniku origami, při které je důležitá přesnost a trpělivost. Jak se jim  finální výrobek povedl už posuďte sami.

Technika origami
Technika origami
Technika origami
Technika origami
Technika origami
Technika origami
Technika origami

Lock full review www.8betting.co.uk 888 Bookmaker

Aktuální počasí

Ostrava

Statistika přístupů

Dnešní návštěvy 43

Včerejší návštěvy 100

Návštěvy tento měsíc: 2280

Celkový počet návštěv: 145513