20 medailí z Mistrovství Moravskoslezského kraje

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Sportovní třídy - Aktuality

V sobotu 12.5. se v Opavě konalo Mistrovství Moravskoslezského kraje mladšího žactva a atleti naší školy byli skvělí a získali 10 mistrů Moravskoslezského kraje a dalších 10 medailových umístění!

V Opavě nás přivítalo krásné počasí a kdo měl chuť, přidal se k nám a jel si zazávodit..., kdo jel jistě nelitoval! Porubští atleti byli na závodech opravdu vidět! A to díky 20 medailím byli vidět opravdu zásadně...

Naši medailisté jsou:

Skvělé úspěchy porubských atletů a atletek na krajském mistrovství

V neděli 21.1. se v atletické hale v Ostravě-Vítkovicích konalo krajské mistrovství Moravskoslezského kraje. Na závodech se kromě našeho kraje ukázaly také děti z jiných moravských, českých krajů a dokonce atleti z Polska! Nakonec z toho bylo velmi vysokých 718 startujících v 1 644 startech!

Tohoto mistrovského závodu se účastnilo na 40 atletů naší školy! V závodě naši žáci překonávali sami sebe i představy svých trenérů :-). Svědčí o tom více než 50 překonaných osobních rekordů většiny atletů!! A ještě více, 25 cenných kovů - 9x zlato, 9x stříbro, 7x bronz!!!

IMG 1217

Medailové hody našich žáků na Mistrovství Moravy a Slezska v atletice

V neděli 1.10. se konalo v Hranicích Mistrovství Moravy a Slezska jednotlivců mladšího žactva. Za náš spřízněný atletický klub se na tyto závody vydalo 27 mladých atletů. A závody to byly z pohledu našeho atletického klubu vynikající!

Devět umístění na stupních vítězů je toho jasným důkazem a to je potřeba říci, že nechybělo moc a medailí mohlo být ještě daleko více...

Každé umístění ve "finálové" osmičce je skvělým počinem našich mladých atletů! A tak si nyní představíme jmenovitě ty, kteří patří mezi nejlepší atlety a atletky celé Moravy a Slezska.

Mistři Moravy a Slezska

koule 2kg
1. místo - Bártová Daniela

štafeta 4x60m
1. místo - Poštulková Michaela, Válková Nina, Fialová Dominika, Bártová Daniela

* mimochodem, štafeta obhájila titul z minulého roku, kde jsme se stali také mistry Moravy a Slezka. Letos jsme dokonce obsadili i druhé místo ve štafetách dívek a třetí místo ve štafetách chlapců. To znamená co se týče štafet, nejlepší tým šampionátu

IMG 8281 small

Děvčata zvítězila, chlapci byli třetí!

V pondělí 25.9. se na městském stadionu v Ostravě konalo Mistrovství Moravskoslezského kraje družstev mladšího žactva v atletice. Děvčata zvítězila s velkou převahou a chlapci skončili na výborném třetím místě.

Do tohoto finále postoupilo pouze šest nejlepších týmů chlapců a děvčat ze základních kol, kde bylo po 12 respektive 15 týmech! Také děvčata a chlapci naší školy ZŠ Porubské se této akce pod hlavičkou partnerského atletického klubu účastnili.

IMG 8113 small

Chlapci dorazili v téměř "nejsilnějším" možném složení s maximální účasti, což bylo nejdůležitější podmínkou pro to, aby mohli být úspěšní. Tušilo se, že první dvě místa jak napovídala základní čtyřkolová část družstev si mezi sebou rozdělí chlapci z Opavy (1.místo) a Vítkovic (2.místo). O třetí místo se, ale předpokládal velký boj právě mezi našimi borci z Poruby a chlapci z Třince, Valašského Meziříčí a Havířova. Některé chlapce, ale i děvčata trápily menší zdravotní problémy, přesto dorazili a se svými kamarády bojovali! Nebudeme vyhodnocovat, kdo byl či nebyl nejlepší, protože o to třetí místo se zasloužili opravdu všichni jako jeden muž! Chlapci tímto třetím místem získali také možnost se účastnit Moravského finále, kde nastoupí proti celkům z Jihomoravského, Olomouckého a Zlínského kraje! Chlapi všem moc gratulujeme!!!

Známe mistry republiky ve hře Plamen pro rok 2017

Přestože již začaly školní prázdniny, ne pro všechny žáky naší školy to znamená, že si již někde užívají na pláži, plavou se žraloky či delfíny :-), chodí po horách a "lelkují".

Někteří ještě bojují o cenné kovy ve sportech, které je baví! A jednou z takových je i žačka naší školy, atletka a hasička Valentýna Homlková ze 7.A. Poté co Valentýně začaly atletické prázdniny se vrhla ze všech sil do hasičské přípravy na důležité sportovní akce hasičů, kde patří Česká republika k nejlepším na světě!

Aktuální zpráva z konaného Mistrovství ČR Plamen 2017 je, že se týmu Pískové Lhoty, jejímž členem je i tato žákyně naší školy podařilo umístit na skvělém stříbrném místě! Gratulujeme!

A samozřejmě držíme Valči palce na blížící se Olympiádě mládaže v hasičském sportu konaném v rakouském Villachu od 9.-16. července 2017 - http://www.villachonfire.at/