Vítězné první kolo družstev mladšího žactva

Vytvořeno dne . Publikováno v sekci Sportovní třídy - Aktuality

Ve čtvrtek 11.5. 2017 byla v Opavě zahájena atletická soutěž družstev mladšího žactva. Samotných závodů prvního kola družstev, kterých se účastnilo 415 startujících atletů (177 chlapců, 238 děvčat) v celkem 905 startech. Těchto závodů se účastnili také atleti naší školy.

Chlapci
Chlapci měli pár chybějcích členů, kteří se na poslední chvíli ze zdravotních důvodů omluvili, přesto naši chlapci bojovali a snažili se dostat na co nejlepší pozice. Bylo na nich opravdu vidět zapálení pro závody a myslíme si, že nikdo z nich svůj vlastní závod s časem, délkou, výšku či soupeři nevzdal! U chlapců se jednoznačně nejlépe vedlo Vojtovi Kuznikovi, který měl poměrně složitou kombinaci disciplín 60m (celkově 2.místo),150m (3.místo),300m(1.místo), ale všechny disciplíny zvládl naprosto skvěle a v osobních rekordech! Vojtu následovali co se týče výsledků Honza Hrabec a Patrik Chovanec. Celkově se naší chlapci umístili na velice slušném a zároveň prozatím i postupovém 5. místě! Všem chlapcům moc děkujeme za předvedené výkony a samozřejmě i účast na závodech.

Děvčata
Mladších žaček máme o něco více než chlapců a tak jsme si mohli dovolit sestavit dvě družstva. U děvčat bude po tomto prvním kole důvod se rozepsat trošku více než u chlapců a to protože nás překvapovali v každé disciplíně do které nastoupili...

IMG 5875

Začalo to 60m překážek, kde jsme v osobních rekordech brali 2. místo (Dokulilová), 3.místo (Fialová), 4.místo (Homolková).
Současně s překážkami probíhala výška dívek a zde se na osobáček a vítězství ve výšce vyšplhala Homolková Valentýna. Čtvrtá skončila Válková Nikola.
Jako další velmi úspěšnou disciplínu lze hodnotit 60m, kde se našim děvčatům také velmi dařilo o čemž svědčí vítězství Daniely Bártové, 2. místo Michaely Poštulkové, 5. místo Denisy Zdražilové.
Následovaly běhy na 800m, kde vyhrála Toová Klára, a na 7. místě se umístila Sabina Vantuchová.
S 800m probíhaly technické disciplíny v dálce, kouli a oštěpu. V dálce v osobních rekordech na 2. místě Dokulilová Aneta, 4. místě Homolková Valentýna a 7. místě Petrová Nina.
V kouli také v novém osobním rekordu vyhrála Daniela Bártová. Běhy na 300m pro nás znamenaly další "žně" a to 1.místo Denisy Zdražilové, 2.místo Niny Válkové, 3.místo Niny Petrové, 4.místo Michaely Poštulkové, 6. místo Melanie Schneeberger. Závěrečné disciplíny jednotlivců na 150m byly opět v režii našich děvčat a to na 1.místě Daniela Bártová, 4.místě Dominika Fialová, děleném 5.místě Denisa Zdražilová a Daniela Dutková, 7.místě Michaela Poštulková.
Ve štafetách a tím i poslední disciplíně jsme získali 1.místo, 2.místo, 4.místo a 7.místo.

V celkovém hodnocení to znamená, že naše děvčata zvítězila v prvním kole a jsou na nejlepší cestě k postupu do krajského finále! Podařilo se jím to dokonce s poměrně značným náskokem, který jsme bez diskuze ani náhodou nečekali. Všem ať se umístili jakkoliv a i když zde náhodou nebyli vyjmenováni moc a moc děkujeme za úžasnou reprezentaci našeho atletického oddílu.

A jak to vlastně vše dopadlo z pohledu družstev?

Mladší žáci

13. AK Bohumín, z.s. 3
14. Sokol Opava B 1
15. Kopřivnice B 0