MEDAILOVÉ ÚSPĚCHY NA MISTROVSTVÍ MORAVY A SLEZSKA V ATLETICE!

IMG 4096Mistrovství Moravy a Slezska žactva, dorostu, juniorů, dospělých se řadí svou úrovní v rámci české atletiky hned pod Mistrovství České republiky... Republika je pro tyto kategorii 2-3 týdny po tomto mistrovství, takže se již zde ukazují občas moooc pěkné výsledky a osobáčky se to jen hemží, protože je to jedna z posledních možností, kde si vůbec zaběhnout limit pro účast na republikovém šampionátu.

Na MMaS všech kategorií během jednoho víkendu startovalo přes 1 400 závodníků napříč disciplínami a kategoriemi. Začínalo se vždy v 10hod ráno a končilo kolem 19hod večer. Zvlášť těžké je pro atlety se do tohoto procesu namotivovat... dáte jeden rozběh, čekáte 2hodiny, pak finále. Za např. 3-4hodiny další disciplína... je to těžké, ale je třeba se to naučit.

A jak se dařilo? Kdo z žáků ZŠ Porubské se dostal do finálových "osmiček", které lze považovat za „Moravský úspěch“?


Březná Gabriela
Gabka si čerstvě začla pohrávat s 300m běhy a vypadá to, že jí to hodně svědčí :-)! Jedno z těch větších překvapení mistrovství! Také již nějakou dobu trénuje skok o tyči a i zde se dostala mezi osm nejlepších!
2. místo - 300m
8. místo - skok o tyči


Bienieková Natálie
Natka je dlouhodobě naší drobnou, ale šikovnou běžkyní na středních a delších tratích. Po úspěšné medaili na kraji se neztratila ani v konkurenci celé Moravy a v TOP8 se jí podařilo umístit...
7. míto - 1 500m


Fialová Dominika
Domča měla dnes asi svůj den... co individuální závod to nový osobák, ale s velkými zlepšeními jak na překážkách (o 0,13s), tak hladkém sprintu na 200m (o 0,40s), kde je nyní na 6.místě v ČR!!!
4. místo - 200m - 25.35s PB
5. místo - 60m překážek - 9.04s PB


Charvátek Jan
Honza se nám asi zamiloval :-). Jeho relativně novou láskou je skok o tyči a v poslední době to znamenalo velké zlepšení. Již si může říkat, že pravidelně skáče 3metry... uvidíme co předvede na republice v Praze ;-). Tady z toho byla "brambora".
4. místo - skok o tyči


Schneeberger Melanie
Melča je takovou naší "stálicí" a skvělou sprinterkou/běžkyní na 300m (mimo další disciplíny). Na tomto mistrovství z toho byl moc pěkný bronzový stupínek, i když víme, že chtěla mnohem více ;-). Jakmile se podaří vyřešit jedna dlouhodobá záležitost (ona ví přesně o čem mluvím) tak to bude vypadat úplně jinak. Sama se bude divit :-)!
3. místo - 300m


Toová Klára
Klára začala den velmi "luxusně" a to novým velkým vylepšením na překážkách, kde je aktuálně 6 v ČR! I rozběh na hladkém sprintu byl pod 8s... ve finále se začala projevovat únava... asi nám chyběla trošku energie :-)...
3. místo - 60m překážek - 8.87s (rozběh PB 8.85s)
5. místo - 60m - 8.03s (rozběh 7.98s)


Zach Matyáš
Matyáš přestoupil do kategorie staršího žactva a tady se začíná už "trošku" trénovat. Pokud se mu podaří pravidelně chodit na tréninky, tak to bude jistě velmi zajímavé jej dále sledovat... :-). Na mistrovství trošku zápasil s trémou a překážky nevyšly, ale od toho tam právě ty překážky jsou :-). Naopak na hladkém sprintu si to vynahradila vystoupal na stupně vítězů.
2. místo - 60m
7. místo - 150m


štafety 4x200m
Ty máme v posledních pár letech (a tím pár nemyslím pouze poslední 2roky :-) ) velice dobré a atlety a atletky na toto šikovné ;-).I zde na Moravě to znamenalo ve dvou ze tří možností tituly mistrů Moravy a Slezska... co více si ještě přát :-)?
1. místo - 4x200m - žactvo - Válková N., Schneeberger M., Březná G., Hlaváčová K.
1. místo - 4x200m - dorost - Matějková V., Petrová N., Zdražilová D., Vajdová K.
1. místo - 4x200m - žactvo - Zach M., Teslík M., Boďa A., Hrabovský M.
6. místo - 4x200m - žactvo - Hurina A., Charvátek J., Holšánová A., Kadlčáková K.
8. místo - 4x200m - žactvo - Vavrečková E., Krchňáková T., Gleňová V., Hoňková A.

IMG 4108

Zřizovatel

Za podpory

Partneři školy