NADANÍ ŽÁCI ZŠ PORUBSKÁ 832 ZAMÍŘILI DO VIDA SCIENCE CENTRA V BRNO

V pondělí 9.12.2019 vyrazili vybraní žáci 3.-5.ročníku do Brna. Čekal na ně výukový program Chytřejší než Holmes, který pro ně připravilo VIDA science centrum. Pomocí zapeklitých i zábavných úkolů se podrobněji seznámili nejen s exponáty, ale především s jevy, které představují. S jejich pomocí pak získali informace, které je dovedli až k závěrečnému heslu, s nímž otevřeli skříňky s pokladem. Šifru luštili žáci přímo v expozici, a tak měli možnost pořádně se seznámit například s fungováním horkovzdušného balónu, vyzkoušeli si předpovídat počasí jako televizní rosničky, navštívili expozici IR záření s termokamerou, viděli kufr s gyroskopem i vodíkovou raketu. Bylo toho mnohem více, co všem až bralo dech. Celý program byl završen třaskavou adrenalinovou show s názvem Detonátor. Ačkoli všechny čekala dlouhá cesta domů, byli všichni rádi, že nic nevyletělo do povětří a můžou se do VIDY zase někdy vrátit. Každá návštěva totiž určitě stojí za to!

https://zsporubska.rajce.idnes.cz/Vida_Brno_2019/

 

Mgr. Řehová Petra,

Koordinátor nadání na ZŠ Porubská 832

DSC 1418

Zřizovatel

Za podpory

Partneři školy