PROJEKTOVÝ DEN „MYŠLENÍ NEBOLÍ“ NA ZŠ PORUBSKÁ

Ve čtvrtek 30. ledna se na ZŠ Porubská 832 konal projektový den nazvaný „Myšlení nebolí“, který vskutku obohatil den, kdy se žákům rozdávalo vysvědčení za 1. pololetí.

Tematický den byl určen pro žáky 2. stupně a jeho program byl opravdu pestrý. Žáci nestrávili tento den ve svých třídách, ba naopak se rozptýlili po různých stanovištích ve škole. Úkolem bylo zúčastnit se nejrůznějších činností a vědomostních soutěží. Některé úkoly byly bodovány, jiné se plnily na čas a u ostatních šlo čistě o účast. Mezi soutěže, které žáky nadchly, patřily předně robotické včelky, jež měli žáci za úkol sami naprogramovat, mimo robotiku se žáci bavili soutěží zvanou Gravitrax race, při které měli zúročit techniku sestrojení dráhy ze stavebnice, či nejrozsáhlejší komplex plnění úkolů přímo v prostorách tělocvičen, kde na děti čekaly ty nejrozmanitější soutěže v oblasti logiky. Žáci si mohli vyzkoušet mimo jiné skládání hvězdic, matematické a logické úkoly, úlohy týkající se fyziky, hádanky, hlavolamy či v neposlední řadě soutěže podporující slovní zásobu.

Po skončení akce panoval u dětí názor, že tento den byl něčím výjimečný a záživný. A proto nejen žáci, ale i učitelé starající se o organizaci tohoto projektového dne si zaslouží uznání, jelikož se do něj všichni pustili s obrovskou vervou a nezbývá nám než dodat, že už teď se těšíme na příští školní rok, kdy se uskuteční podobná povedená akce, a zjistit tak, že myšlení opravdu nebolí J.

https://zsporubska.rajce.idnes.cz/Mysleni_neboli/ 

 IMG 20200201 WA0026

Zřizovatel

Za podpory

Partneři školy