Úspěšnost našich „deváťáků“ v přijímacím řízení na SŠ

• Základní škola Porubská 832 > Aktuality - škola > Úspěšnost našich „deváťáků“ v přijímacím řízení na SŠ
  • Úspěšnost našich „deváťáků“ v přijímacím řízení na SŠ

V letošním školním roce se změnil systém přijímacího řízení na střední školy a konzervatoře.
    Nově bylo možné podat přihlášku prostřednictvím digitálního přihlašovacího systému (DIPSY) a zvolit si až 3 obory bez talentové zkoušky, pokud byly podány přihlášky na obory s talentovou zkouškou, tak až 5 oborů.

Žáci na přihlášce závazně seřadili pořadí škol a oborů vzdělání podle své priority a podle toho byli na základě výsledků přijímacího řízení přiřazeni na jednotlivé SŠ.

Z celkového počtu 70 žáků devátých tříd bylo v prvním kole umístěno 99% uchazečů, což je výborný výsledek, který zároveň odráží poctivou přípravu na „přijímačky“ a nás velmi potěšil.