Školní exkurze – BRNO – 6. A, 6. B, 6. C, 6. D

• Základní škola Porubská 832 > Aktuality - škola > Školní exkurze – BRNO – 6. A, 6. B, 6. C, 6. D
  • Všichni naši šesťáci si mohli  3. října 2024  prožít  jeden den v Brně a zdokonalit své dovednosti a znalosti ze zeměpisu, přírodopisu, matematiky, fyziky i dějepisu!😄

Dopoledne si užili ve Vida Science centru a vyzkoušeli si odpálit si vodíkovou raketu, stát se hvězdou zpravodajství o počasí, zmrazit vlastní stín, zažít zemětřesení, porozumět znakové řeči,  zjistit, zda hoří i kostka ledu,zkusit  rozpoutat tornádo nebo pochopit záhadu Bermudského trojúhelníku.

Odpoledne navštívili nejslavnější muzeum pravěku – Anthropos, zde  se seznámili se zkoumáním hmotných pramenů, srovnávali  výjevy ze života pralidí, nahlédli do jeskyně Kůlna i na pozůstatky brněnského šamana, obdivovali model mamuta, který  kraloval celému muzeu.

Podvečer zakončili procházkou historickým centrem Brna – líbil se Petrov, radnice, Náměstí Svobody  i Zelný trh. 🙂🙃