Kariérové poradenství

Mgr. Blanka Blahutová

email: blanka.blahutova@zsporubska.cz

 

Informace k přijímacímu řízení na SŠ z 15. 3. 2021

 

Jednotné přijímací zkoušky na maturitní obory, které se měly konat mezi 12. a 15. dubnem, se kvůli epidemii přesunou na čtyřletých oborech na 3. a 4. května a na víceletých gymnáziích na 5. a 6. května. Náhradní termíny budou 2. a 3. června. Školní přijímací zkoušky se posunou z 12. až 28. dubna na 3. až 19. května, o konkrétních termínech musí ředitelé rozhodnout do 9. dubna. Pokud bude škola organizovat vlastní přijímací zkoušky i jednotné testy, musí se konat ve stejný den. Výsledky zkoušek se budou moct uchazeči dovědět od 19. května, nejpozději 21. května.

Změny zahrnují i talentové zkoušky na sportovní gymnázia. Jejich období začalo v lednu a mělo trvat do konce března. Pokud uchazeči ještě nemají zkoušky za sebou, může ředitel zkoušky posunout rovněž do 19. května. O změně termínů může škola rozhodnout do 26. března. Talentové zkoušky se mohou konat i v jiných termínech než jednotná přijímací zkouška.

Podobně jako loni se u jednotných přijímacích zkoušek organizovaných Cermatem letos prodlouží čas, a to u testu z češtiny z 60 na 70 minut a v matematice ze 70 na 85 minut. Jednotné zkoušky budou ale letos povinné jen na víceletých gymnáziích, na čtyřletých oborech se konat nemusí. Ředitelé škol se mohli rozhodnout, zda místo zkoušek organizovaných Cermatem budou dělat jen vlastní školní přijímací zkoušky, případně budou moci přijmout uchazeče bez zkoušek, pokud jejich počet nepřesáhne počet nabízených míst.

Byl prodloužen termín pro vydání Zápisových lístků z 15. 3. na 6. 4.  a teď nově na 30. 4. 2021. Střední školy písemně potvrzují nepřijetí žáka ke studiu. Rozhodnutí o přijetí sleduje sám uchazeč na webových stránkách střední školy. Zápisovým lístkem uchazeč potvrzuje svůj záměr na střední škole studovat (odevzdá ho na SŠ do 10 dnů od vyhlášení kladného výsledku přijímacího řízení).

 

 

Zřizovatel

Za podpory

Partneři školy